Україна, м.Запоріжжя, вул.Незалежної України, 76
UA RU
Реєстрація Вхід
Кошик 0
Головна Корисна Інформація10 порад для технічного обслуговування автомобілів навесні

10 порад для технічного обслуговування автомобілів навесні

Коли спекотна погода не за горами, весна - найкращий час для технічного обслуговування автомобіля.

 

На допомогу автомобілістам ZAP-ZAP.com.ua підготував список із 10 порад щодо технічного обслуговування автомобіля.

 

1. Перевірте гальма

Гальма є одним з найбільш часто використовуваних (і часто зловживаних) вузлів. Щоразу під час натискання на гальма тонкий шар гальмівної колодки стирається. Дуже важливо замінити колодки або накладки до того, як барабани або диски будуть пошкоджені. Перевірте колодки, диски, барабани, циліндри, супорти, направляючі, гальмівне обладнання та стоянкове гальмо, щоб запобігти проблемам.

 

2. Перевірте шини

Плавна та безпечна їзда починається з моменту зіткнення гуми з дорогою. Перевірте тиск повітря у всіх шинах, включно із запасною, оскільки неправильний тиск у шинах призводить до передчасного зносу і збільшення витрати палива. Необхідно перевірити всю поверхню шини, як протектор, так і боковину, на предмет нерівномірного або неправильного зносу. Надмірне зношування країв, центру та плечової зони може бути ознакою того, що потрібне додаткове технічне обслуговування.

 

3. Перевірте щітки склоочисника

Будьте готові до весняних злив і літніх дощів. Щітки склоочисника, що правильно працюють, покращують видимість у будь-яких умовах.

 

4. Перевірте фари, задні ліхтарі, покажчики повороту та аварійні вогні

Фари та задні ліхтарі, що правильно працюють, відіграють важливу роль у безпечному водінні, особливо в темний час доби, у дощову або туманну погоду. Огляньте та перевірте всі зовнішні фари та ліхтарі, включаючи покажчики повороту та аварійні вогні, щоб переконатися, що вони перебувають у належному робочому стані та відрегульовані.

 

5. Перевірте повітряний фільтр

Повітряний фільтр - один з неоспіваних героїв автомобіля, оскільки він захищає двигун від забруднень, що знаходяться в повітрі. Поганий потік повітря в двигуні знижує продуктивність і може призвести до підвищеної витрати палива. Заміна забрудненого повітряного фільтра забезпечує чистий, безперешкодний потік повітря в двигун і допомагає забезпечити належну роботу і більш тривалий термін служби.

 

6. Перевірте оливу

Олива - це життєва сила двигуна. Рівень оливи в двигуні слід перевіряти часто, регулярно замінюючи та доливаючи оливу. Низький рівень оливи або її забруднення можуть мати важкі наслідки для роботи двигуна та його компонентів, особливо в умовах екстремальної спеки та літньої їзди.

 

7. Перевіряйте рівні всіх рідин

У зв'язку зі збільшенням пробігу в теплу пору року необхідно регулярно перевіряти рівень рідин і мастильних матеріалів в автомобілі та міняти їх у рекомендовані заводом-виробником інтервали, щоб переконатися, що вони чисті та заправлені. Брудні рідини та низький рівень рідини можуть вплинути на експлуатаційні характеристики автомобіля та призвести до поломок, якщо за ними не стежити та не заправляти їх належним чином.

 

8. Перевірте ремені, шланги та паливний фільтр двигуна

Ремені та шланги під капотом відіграють важливу роль у правильному функціонуванні та роботі двигуна. Запобігайте поломкам або серйозним пошкодженням двигуна, замінюючи ремені та шланги з рекомендованою періодичністю. Перевірка і заміна паливного фільтра також є ключем до забезпечення оптимальної роботи двигуна і максимальної економії палива.

 

9. Перевірте акумулятор

Після зими, сповненої холодних ранкових запусків, обов'язково перевірте акумулятор. Наявність резервного живлення для роботи кондиціонера та інших аксесуарів автомобіля влітку безцінна. Під час перевірки акумулятора обов'язково зверніть увагу на наявність корозії клем, а також огляньте корпус на наявність випуклостей або тріщин.

 

10. Перевірте амортизатори та стійки

Після традиційного сезону вибоїн у холодну пору року слід перевірити амортизатори та стійки. Амортизатори та стійки життєво важливі для плавного ходу і можуть впливати на низку супутніх деталей вашого автомобіля.